Pozitivní fakt je, že Tomio se již učí z učebnic pro 8. třídu základních škol, takže nejpozději do 5 let by místopředseda sněmovny mohl zvládnout učivo celé základní školy. Držím palce!

Občas je ale učivo nad jeho síly – komu z nás se to na základce nestalo, že jo – a proto se obrací na Facebooku na své kamarády, aby mu s tím pomohli. Tentokrát byla nad jeho síly kapitola „Lidská plemena“ z učebnice přírodopisu.

Tomio se cítil výrazně zmaten textem: „Mnohonásobné mísení mezi jednotlivými lidskými plemeny je pro lidskou společnost význačným přínosem. Díky tomu se vytváří tělesně i duševně zdravé a vyspělé populace.“

A jeho kamarádi se mu to do komentářů napsali… Velká část z nich měla problém se slovem „plemeno“ a další v tom viděli něco hlubšího:

Milý Tomio, Evuško, Jarmilo, slovo plemeno znamená to stejné jako rasa či etnikum a tyto výrazy se zcela běžně používají a zaměňují. A to jak v souvislosti s lidmi, tak v souvislosti s dalšími biologickými druhy.

Tomio, tvoje moravská maminka a korejsko-japonský tatínek se prostě měli rádi a neřešili filozofické otázky, jestli je vhodné mísit různé lidské rasy. Kdybys svým kamarádům říkal, ať nekoukají na rasu a mají se rádi takoví, jací jsou, prospěješ světu mnohem více.